Катарантус3Катарантус не часто зустрічається в даний час у квітникарів нашої країни, хоча, безумовно, таке чудове дивноцветущее рослина заслуговує значно ширшого поширення. За будовою квітки дуже схожі на улюблені всіма флокси, проте вони не збираються в суцвіття, розташовуючись поодиноко. Ароматом з флоксами потягатися квітки катарантуса просто не можуть, оскільки вони практично не пахнуть.

Відзначимо, що квітка неймовірно популярний серед квітникарів в різних країнах, він розлучається з XVIII століття, використовують його для прикраси садів і кімнат. Ця рослина є не тільки декоративним, але ще і лікарським: катарантус здавна застосовується як народний засіб для боротьби з діабетом, а також має спазмолітичні властивості. Катарантус рожевий-вічнозелена багаторічна рослина з сімейства кутрових, що походить з Індонезії, яке складається в близькій спорідненості з відомим багатьом садівникам барвінком. Насіння катарантуса з цієї причини можна зустріти на прилавках під ім’ям «Барвінок рожевий».
Квітку також вирощують як горшкові рослини. Катарантус2Гіллясті прямостоячі стебла рослини (30-60 см) покривають численні подовжені листя. На зеленому насиченому тлі незвичайного блискучого листа ошатно виглядає біла центральна жилка. Крім того, квітки досить великі (близько 3 см), їх забарвлення буває різноманітним: ніжно-фіолетового, рожевого, білого.Центр квітки прикрашений жовтим або яскраво-малиновим «вічком».

Рослина цвіте безперервно починаючи з травня і до жовтня. Дбайливо вирощувані в горщиках катарантуси стають пишніше з кожним прожитим роком. Вони цвітуть дуже рясно, постійно розкриваючи нові бутони протягом осені, літа і Весни і нерідко утворюючи суцільну «шапку» поверх листя, що складається з дотичних квіток.Растение цветёт непрерывно начиная с мая и до октября. Заботливо выращиваемые в горшках катарантусы становятся пышнее с каждым прожитым годом. Они цветут очень обильно, постоянно раскрывая новые бутоны в течение осени, лета и весны и нередко образуя сплошную «шапку» поверх листьев, состоящую из соприкасающихся цветков. Джерело