Насіння петуній починають садити з розрахунком на те, щоб на початку-середині травня рослини починали зацвітати, зазвичай цей час у другій половині лютого. Більш раннє цвітіння теж можливо-насіння для цього слід висівати в кінці січня – початку лютого.

posadka petunii

Для петунії підходять грунтові суміші, з рН 5,5-6,5, земля повинна бути пухкої і повітропроникною,вода не повинна затримуватися на поверхні грунту. Наповніть відповідну ємність вологим грунтом, розкладіть по її поверхні насіння і обприскати водою з пульверизатора. Зверху насіння краще прикрити шаром грунту або піску, але не більше 1-2 мм, – інакше доглядати за ними доведеться ретельніше. Ємність накрийте склом або папером і тримайте при температурі 20-23?С.

Хороші якісне насіння зазвичай сходять через 4-5 днів. Потрібно стежити за сходами, як тільки з’явитися 60-70% сходів, скло або плівку необхідно знімати, і ставити рослини під світло.

Важливо: тепер температуру знижуємо до 16-18 з (інакше витягуються вгору).

Потрібно постійно стежити за вологістю грунту, щоб він не пересихав, але і допускати перелив теж не можна. Перший тиждень, 1-2 рази на добу обприскуйте їх водою з додаванням перманганату калію (світло-рожевого кольору). Потім поливати можна рідше, а кількість води при необхідності збільшити.

Через тиждень після появи сходів приступаємо до підгодівлі. На перших порах краще робити позакореневі-обприскувати водорозчинними мінеральними добривами. Якщо розсада розвивається погано, рекомендуємо обприскати її стимуляторами росту (“Епін-Екстра”,” Циркон”)– за весь час вирощування розсади їх застосовують не більше 2-3 разів.

rassada petuniy Рослини необхідно постійно підгодовувати спеціальними добривами. Викон. по інструкції:

  • а)1-2 рази на тиждень, поливати комплекснним добривом з переважанням калію (майстер, плантафол і д. р.)
  • б) 2 рази на місяць, підгодувати сумішшю 2 ч. л. лимонної кислоти (без гірки) + 2 ч. л. залізного купоросу на 10 л.
  • в) обприскувати 1-2 рази на місяць:
    – Актара або Актелік (боротьба з шкідниками)
    – Топаз або Фундазол (боротьба з хворобами)

Коли з’явиться один-два справжніх листа, розсадите сіянці по одному в торф’яні або пластикові горщики або контейнери для розсади з осередками діаметром 6-8 см.грунт можна використовувати таку ж, що і для посіву. Розсаджені рослини полийте і накрийте на пару днів папером або нетканим покривним матеріалом, наприклад лутрасилом.

У відкритий грунт петунію висаджують у другій половині травня!